Akın Kişi

  Yüksek bir ideal için çalış!
a
a
     
 

BULAŞIK MAKİNESİ PROJESİTaşınabilir Bulaşık Makinesi

Tesisata Bağlanmaz…

OXOYA sahip olduğu su tankı teknolojisi sayesinde, temiz su ve atık su tesisatı gerektirmez. Bu işlemleri, arka tarafında bulunan 2 adet su tankı aracılığıyla gerçekleştirir. Birinci su tankı çeşmeden temiz su doldurulması, ikincisi ise yıkama sonrası atık suyun depolanması içindir.

Tesisata bağlanmaya ihtiyaç duymaması, OXOYA’ya taşınabilirlik (Mobil) kazandırır. Bu sayede evinizin her yerinde; ister salonunuzda, ister balkonunuzda, kısacası elektriğin olduğu her noktada bulaşıklarınızı yıkayabilme imkanı sunar.

Tatillerde yazlığınıza götürebileceğiniz veya seyahat ederken karavanınızda kullanabileceğiniz OXOYA’yı her yere taşıyabilir; iş yerlerinde, küçük ofislerde, bardaklarınızı hızlıca yıkamak isteyeceğiniz her yerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Masaüstünde çalışıyor olması, stüdyo dairelerde, öğrenci evlerinde veya küçük ve dar mutfaklarda yerden tasarruf etmenizi sağlar. Tesisata bağlanmadığından dolayı, kullanmaya başlamak için kutusundan çıkarmanız yeterli. Bu sayede, kurulum servisine de ihtiyaç duymayacaksınız.

Yeni Nesil Doğa Dostu Bulaşık Makinesi

Dünyanın en az su tüketen bulaşık makinesini üretmek istiyoruz! Araştırmalar; küresel ısınma, iklim değişiklikleri, su kaynaklarının bilinçsiz tüketimi, dünya nüfusundaki ciddi artış gibi sebeplerle, 2025 yılına kadar dünya nüfusunun yaklaşık olarak yarısının, 2050 yılına gelindiğinde ise %75'inin temiz su kaynaklarına ulaşmakta büyük sorunlar yaşayacağını gösteriyor.

Temel hedefimiz; 2 LT su ile bulaşık yıkayan bir makine geliştirmek. Bu; sudan %60’a varan oranda tasarruf sağlanması anlamına geliyor. Bu oranın dünya geneline yayılması ise, 35 milyar litre su tasarrufuna karşılık geliyor. Sözünü ettiğimiz miktar, 48 milyondan kalabalık bir nüfusun yıllık içme suyu ihtiyacına denk. Bir diğer öncelikli hedefimiz, her yıkama sonrası atık kirli suyun yeniden kullanılması. Bu tam da dünyamızın ihtiyaç duyduğu, değerli bir teknoloji olacak!

 
     
 
     
 

Copyright © 2020 Akın KİŞİ